• Instagram Social Icon
  • Google+ Social Icon
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
healthtrends.pl © 2017 All Rights Reserved.

Sposoby walki z cellulitem - dieta, produkty antycellulitowe, suplementy

Szacuje się, że problem nieestetycznie wyglądającej skórki pomarańczowej dotyczy aż 90% kobiet. Uzyskanie wymarzonej figury i ciała wzbudzającego zachwyt innych jest bardzo trudnym zadaniem. Na szczęście nie jest to niemożliwe, gdyż istnieje wiele metod walki z cellulitem. Jego eliminowanie najlepiej rozpocząć od prawidłowo skomponowanego jadłospisu.

 

Dieta eliminująca cellulit

 

Aby pozbyć się cellulitu koniecznie ogranicz lub lepiej wyeliminuj z diety słodycze, sól, białe pieczywo oraz przetworzoną żywność. Postaraj się aby w twoim jadłospisie znalazły się świeże owoce i warzywa oraz dania lekkostrawne. Pamiętaj także o dostarczeniu pełnowartościowego białka oraz kwasów tłuszczowych: Omega-– 3, Omega – 6 oraz Omega – 9. Pełnowartościowe białko znajdziesz m.in w nabiale i chudym białym mięsie. Zdrowe tłuszcze możesz dostarczyć poprzez dodanie do menu większej ilości ryb, orzechów, oliwy z oliwek czy oleju lnianego.

 

Produkty eliminujące cellulit

 

Do produktów mających dobroczynny wpływ na walkę z cellulitem zaliczyć można owoce zawierające antyoksydanty oraz flawonoidy. Dlatego też warto zadbać, aby w jadłospisie pojawiły się grejpfruty, wiśnie, borówki, porzeczki oraz jagody. Warzywa i owoce pomagające w eliminacji pomarańczowej skórki powinny pomagać w oczyszczaniu organizmu (np. czosnek, cebula, pietruszka) oraz zawierać dużą ilość potasu (np. ziemniaki, pomidory) oraz jodu (np. gruszka). Źródłem jodu mogą być także ryby i owoce morza.

Konieczne jest także wprowadzenie do diety odpowiednich napojów takich jak zielona lub czerwona herbata, a także zwiększenie ilości wypijanej wody do ok. 2 litrów dziennie.

 

 

Suplementy eliminujące cellulit

 

Walkę z cellulitem wspomogą z pewnością sprawdzone suplementy o wysokiej jakości. Spośród dostępnych na rynku produktów najlepszą opinią cieszą się preparaty Cellactiv, Celinea i Oligo.DX. W walce z cellulitem pomogą także regularne ćwiczenia, które w połączeniu z dietą i suplementacją mogą zdziałać cuda. Dlatego też nie warto zwlekać z rozpoczęciem kompleksowej bo obejmującej zmianę diety i odpowiednią suplementację, niezbędne do skutecznej walki z cellulitem.

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Please reload

Podobne posty

Komentarze

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now